Vítejte ve světe kávy,mezi milovníky a příznivci tohoto nápoje

Postup přípravy Cappucina

Jak na správné a mimřádně lahodné cappucino

 

 

 

Příprava lahodného Cappuccina


Cappuccino, či česky "kapučíno", je silná černá káva s našlehaným mlékem, poprášená mletou skořicí. Jméno Cappuccino je italského původu. Vzniklo připodobněním tohoto nápoje k tvarově unikátním kapucím, které nosili mniši kapucíni, příslušníci římskokatolického řádu. A právě ona kápě se začala používat k popisu pěny, která se tvoří na povrchu Cappuccina. Zde si ukážeme, jak si připravit chutný šálek. K přípravě použijeme kávovar.

Postup přípravy:

1. K přípravě se používá tryska na mléko, která je součástí kávovaru. Nejvhodnější mléko k přípravě je studené, polotučné, s obsahem tuku 1,5 %. Studené mléko totiž velmi dobře pění.
 2. Nalijte trochu mléka do pohárku. 1/3 až 2/3 šálku.
 
 
 3. Ponořte trysku přívodu páry do mléka. Trysku s parou přidržujte v mléce. Tvoří se spousta malých bublinek.
4. Nyní připravte espresso.
 
 5. Zpěněné mléko opatrně vlijte do šálku s kávou (běžně se k tomuto účelu používá malá kávová lžička). V ideálním případě by se samotné espresso mělo usadit mezi dvěma vrstvami mléka.
6. Posypeme čepici z mléčné pěny kakaovým práškem, skořicí, či muškátovým oříškem. Nejen, že to Cappuccinu dodá tu správnou chuť, ale také zabraňuje vzniku škraloupu.
7. Váš šálek je hotov. Kvalitně připravené Cappuccino se pozná podle toho, že bublinková čepice vydrží v šálku až do posledního doušku.

Chyby při přípravě Cappuccina


Špatné vložení trysky.

Při špatném vložení trysky s parou do pohárku se mléko rozstřikuje na všechny strany. V takovém případě je nutné trysku více ponořit. V opačném případě, kdy je tryska ponořená velmi hluboko, se tvoří příliš velké bublinky, které se rychle rozpadají.

23.11.2006 11:06:02
Viggen
Kávová tapeta

Kávová tapeta

Stáhněte si originální tapetu na Váš počítač.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one